Home Social Chiria pe cinci ani a locuintelor nu e vazuta cu ochi buni...

Chiria pe cinci ani a locuintelor nu e vazuta cu ochi buni de ministrul Berceanu

DISTRIBUIŢI

Deja faimos, proiectul de lege privind chiriile de locuinţe pare să creeze divergenţe de opinii în Ministerul Transporturilor, Construcţiilor şi Turismului. Astfel, ministrul MTCT, Radu Berceanu, crede că proiectul elaborat de direcţia subordonată ministrului delegat, Laszlo Borbely, nu este fezabil, iar ministerul va angaja un consultant pentru a formula noi propuneri. Mai mult, Berceanu îşi cere scuze pentru tot disconfortul creat de apariţia acestui proiect. El a fost publicat săptămână trecută pe site-ul MTCT şi prevede, printre altele, ca închirierea locuinţelor să se facă prin contracte de cinci ani care pot fi reziliate doar în anumite situaţii, precum neplata chiriei pe trei luni consecutiv sau degradarea imobilului.

Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.

Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info

POSTAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

DISCLAIMER
Atentie! Postati pe propria raspundere!
Inainte de a posta, cititi regulamentul.