Ieri, la ora 6.00, în prezenţa Comisiei de organizare şi desfăşurare a tezelor cu subiect unic, a fost extrasă varianta cu numărul 2 pentru ultima probă a tezelor cu subiect unic la clasa a VII-a – limba şi literatura română. Imediat după efectuarea extragerii, inspectoratele şcolare judeţene au preluat, decriptat şi multiplicat varianta de subiect. La proba de ieri au participat aproximativ 223.000 de elevi. Conform metodologiei de organizare şi desfăşurare, calendarul după care se desfăşoară tezele cu subiect unic are două perioade speciale. Prima este destinată elevilor care au absentat la prima sesiune, însă a căror situaţie nu impune amânarea încheierii situaţiei şcolare, iar a doua perioadă specială (luna august) este destinată elevilor care au fost amânaţi în semestrul I.
Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.
Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info

















