Un copil în vârstă de șase ani, din municipiul Bacău, a ajuns la spital, duminică, cu traumatisme, după ce ar fi fost aruncat de la etajul al doilea de către mama sa, cunoscută cu afecțiuni psihice.
Potrivit primelor informații oferite de Poliția Județeană Bacău, vecinii au fost cei care au anunțat incidentul la Serviciul de urgență 112, după ce copilul s-a prăbușit pe pământul din fața blocului.
În urma primelor investigații desfășurate în acest caz s-a stabilit că băiețelul ar fi fost aruncat de la geamul locuinței situate la etajul al doilea al blocului de către mama sa, o femeie cunoscută cu afecțiuni psihice.
De altfel, potrivit anchetatorilor, femeia fusese recent externată de la Secția de Psihiatrie a Spitalului Județean Bacău.
„O echipă complexă de cercetare coordonată de către procurorul criminalist s-a deplasat la fața locului, fiind declanșate cercetări pentru stabilirea cauzelor exacte în care s-a produs incidentul. Minorul a fost preluat de o ambulanță și transportat la Spitalul Județean de Urgență Bacău, unde va rămâne internat pentru investigații medicale, el suferind traumatisme, dar nu grave“, a declarat pentru MEDIAFAX purtătorul de cuvânt al IPJ Bacău, Narcisa Butnaru.
Mama copilului a fost și ea preluată de o ambulanță și internată la Secția de Psihiatrie a Spitalului Județean din Bacău.
Olga Dumitrescu
Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.
Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info

















