Home Actualitate Percheziții la hoții de produse petroliere din Prahova

Percheziții la hoții de produse petroliere din Prahova

DISTRIBUIŢI

Poliţiştii prahoveni efectuează 15 percheziţii la locuinţele mai multor bănuiţi de furturi de produse petroliere din sonde de pe raza judeţului Prahova. 13 persoane vor fi duse la sediul IPJ Prahova pentru audieri.
Poliţiştii sunt însoțiți de  luptători ai Serviciului pentru Acţiuni Speciale, din cadrul IJP Prahova, și efectuează  percheziţii domiciliare în Gura Vitioarei, Vălenii de Munte, Surani şi Predealul Sărari, din judeţul Prahova.

Poliţiştii urmăresc depistarea bunurilor susceptibile a proveni din săvârşirea acestor infracţiuni, a bunurilor folosite la comiterea faptelor, precum şi a 13 persoane, pentru audieri, în vederea continuării cercetărilor.
Prejudiciul creat prin activitatea infracţională, estimat până în prezent, este de 100.000 de lei.

Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.

Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info

POSTAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

DISCLAIMER
Atentie! Postati pe propria raspundere!
Inainte de a posta, cititi regulamentul.