Home Politic Geoana vrea sa-l -desfiinteze- pe Nastase

Geoana vrea sa-l -desfiinteze- pe Nastase

DISTRIBUIŢI

Comunicarea între Mircea Geoană şi Adrian Năstase se rezumă la declaraţii de presă, fie pe treptele sediului din Kisselef, fie pe la televizor, şi la comentarii pe blog-urile personale. Ieri, liderul PSD, Mircea Geoană, a demonstrat că se teme de o posibilă revenire a lui Adrian Năstase în fruntea partidului. Mircea Geoană l-a atacat ieri dur pe Adrian Năstase, într-o conferinţă de presă. -Fiecare leu care este cheltuit în această campanie (de imagine – n.r.) pe seama partidului îl îndepărtează pe Adrian Năstase de scopul pe care şi-l propune-, a replicat Geoană, după ce fostul premier şi-a manifestat intenţia de a reveni la conducerea partidului.

-Ca să poţi să fii într-o echipă de conducere ai nevoie, în orice instituţie democratică, ca cineva să te propună, cineva să te aleagă şi ai nevoie de un Congres. (…) Domnul Năstase nu a candidat, nu a fost propus şi nu are cum să vină în echipa de conducere-, şi-a continuat Geoană argumentarea, de pe treptele din faţa sediului central al PSD, acolo unde a avut loc şedinţa de campanie a partidului, înaintea europarlamentarelor. De acolo i-a transmis Geoană lui Năstase că nu are acces la conducerea partidului nici măcar într-o întrevedere cu el, preşedintele PSD. Asta pentru că Năstase îşi exprimase intenţia de a comunica, faţă în faţă, atat cu Geoană, cat şi cu Petre Roman. Rezultatul – a avut loc un tete-a- tete la ora stabilită, dar numai între Geoană şi Roman. Năstase a fost exclus elegant de liderul PSD, a povestit chiar fostul şef al Guvernului PSD, pe blog.

Din cugetările lui Iliescu…

Preşedintele onorific al PSD îi dă dreptate lui Năstase, mai ales după ce a simţit marginalizarea pe propria piele. -E loc pentru toţi. (..) Adică nu e deloc înţelept să fie marginalizaţi, înlăturaţi oameni pe diverse criterii. Toţi trebuie folosiţi, toţi sunt utili-, a explicat Iliescu.

Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.

Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info

POSTAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

DISCLAIMER
Atentie! Postati pe propria raspundere!
Inainte de a posta, cititi regulamentul.