Home Actualitate Suplimentare de 13,2 milioane de lei pentru medicamente

Suplimentare de 13,2 milioane de lei pentru medicamente

DISTRIBUIŢI

Casa de Asigurări de Sănătate a Municipiului Bucureşti a suplimentat valorile de contract pe luna în curs pentru medicamente compensate şi gratuite în ambulatoriu la 261 de societăţi comerciale farmaceutice. Valoarea totală a suplimentării este de 13,2 milioane de lei, ceea ce face ca valoarea de contract pentru luna august să fie cea mai mare din primele 8 luni ale acestui an, lucru posibil datorită suplimentării de buget acordate de Casa Naţională de Asigurări de Sănătate, pentru medicamente compensate şi gratuite şi pentru medicamente destinate tratamentului bolilor cronice cu plafon fix.

Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.

Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info

POSTAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

DISCLAIMER
Atentie! Postati pe propria raspundere!
Inainte de a posta, cititi regulamentul.