Un septuagenar a ajuns în stare gravă la spital în urma unui accident de vânătoare. Victima, în vârstă de 72 de ani, din localitatea Dolhești, se afla la vânătoare într-o comună ieșeană. La un moment dat se pare că pușca pe care o ținea în mâna stângă a explodat. Septuagenarul a fost transportat imediat la Spitalul de Urgențe „Sfântul Ioan“ din Iași. „După acordarea primelor îngrijiri medicale, pacientul a fost dus în sala de operații a Clinicii de Chirurgie Reconstructivă. Prognosticul este rezervat din cauza leziunilor complexe cu amputații traumatice de degete și multiple fracturi“, a explicat medicul Tudor Ciuhodaru de la Spitalul de Urgențe „Sfântul Ioan“. În timp ce medicii vor încerca să-i salveze mâna septuagenarului, polițiștii au demarat o anchetă pentru a stabili cum s-a produs accidentul.
Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.
Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info

















