Deputatul Oana Niculescu-Mizil a anunțat, ieri, într-o conferință de presă, că demisonează din PSD, ea susținând că județul Călărași – unde a fost președinte al organizației PSD, funcție din care a fost schimbată în urma deciziei BPN – "a fost vândut la propriu" PNL de către PSD. "Eu consider că, pur și simplu, am fost mazilită și nici asta nu ar fi fost important dacă sacrificiul carierei mele politice s-ar fi făcut pentru binele călărășenilor, dar consider că județul Călărași a fost vândut la propriu de PSD-PNL în defavoarea intereselor călărășenilor și ale membrilor PSD", a arătat deputatul. Ea a criticat faptul că PSD a acceptat egalitate cu PNL în județul Călărași, deși PSD a câștigat alegerile în acest județ, fapt care a determinat nemulțumire în rândul social-democraților. Oana Mizil a adăugat că nu s-a consultat cu Marian Vanghelie înainte de a decide să-și dea demisia din PSD, dar că acesta este alături de ea. "Am intrat în politică cu convingerea că pot face ceva pentru oameni și știți foarte bine că port un nume politic și chiar am fost crescută ca să pot să fac ceva pentru oameni. Nu m-am sfătuit în acel moment nici cu domnul Vanghelie, cu nimeni altcineva, când am intrat în politică. A fost decizia mea personală", a răspuns ea, întrebată dacă s-a sfătuit cu Vanghelie înainte de a-și da demisia din PSD.
Dragoș Stănculescu
Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.
Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info

















