Home Sport Chihaia a semnat pe trei ani cu CFR Cluj

Chihaia a semnat pe trei ani cu CFR Cluj

DISTRIBUIŢI

Formatia CFR Cluj se pregateste pentru sezonul urmator, cand va sarbatori centenarul, si a mai adus un jucator. Octavian Chihaia (foto), care a evoluat la FC National, a semnat o intelegere cu gruparea feroviara pe o perioada de trei ani. Insotit de impresarul sau, Gigi Netoiu, fostul -bancar- a refuzat sa se lase pozat cu fularul visiniu pana dupa ce a semnat contractul, din superstitie.

Octavian Chihaia a fost dorit si de Dinamo, insa a decis sa mearga la formatia din cartierul Gruia cu care doreste sa ajunga in cupele europene la sfarsitul viitorului sezon. -Imi doresc in primul si in pimul rand sa jucam la finele acestui sezon in Europa. Si sa deranjam echipele mari din Capitala-, a declarat noua achizitie a clujenilor.

Chihaia este al patrulea jucator care ajunge la CFR Cluj, de la terminarea campionatului, dupa portughezii Manuel Jose, Semedo si Pedro Oliveira.

Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.

Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info

POSTAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

DISCLAIMER
Atentie! Postati pe propria raspundere!
Inainte de a posta, cititi regulamentul.