Home Sport Cursaru si Ghionea, ultimele noutati pentru meciul cu Ucraina

Cursaru si Ghionea, ultimele noutati pentru meciul cu Ucraina

DISTRIBUIŢI

Lotul echipei nationale a Romaniei s-a reunit, luni, la Stadionul Cotroceni pentru partida amicala cu Ucraina, programata, maine, la Constanta.

Selectionerul Anghel Iordanescu a declarat, ieri, intr-o conferinta de presa, ca i-a convocat pentru meciul cu Ucraina, in plus fata de lotul anuntat saptamana trecuta, pe jucatorii Catalin Cursaru (FCM Bacau) si Sorin Ghionea (Otelul Galati). Pentru a evita speculatiile, antrenorul tricolorilor a spus ca, desi a selectionat sase noi jucatori – Costel Ilie, Claudiu Niculescu, Sorin Ghionea, Catalin Cursaru, Alin Stoica si Florin Cernat -, nu va renunta la fotbalistii cu experienta. Raspunzand intrebarilor, Iordanescu a afirmat ca meciurile din competitia interna lasa mult de dorit in privinta calitatii, a vitezei de joc, a tehnicitatii si chiar din punct de vedere tactic.

Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.

Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info

POSTAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

DISCLAIMER
Atentie! Postati pe propria raspundere!
Inainte de a posta, cititi regulamentul.