Delegația Permanentă a PLD și Colegiul Director al PD discută astăzi următorii pași pentru înființarea Partidului Democrat Liberal. În cadrul structurilor de conducere, cele două formațiuni urmează să convoace congresele de unificare și să discute strategia pe termen scurt. Tot astăzi, în a doua jumătate a zilei, cele două organisme vor mandata echipele de negociere care vor lucra până la congres pentru elaborarea statutului și a programului noului partid de centru-dreapta.
La ședințele celor două formațiuni se va discuta și ponderea acestora în viitorul PDL.
Într-un interviu acordat RRA, președintele Consiliului Reprezentanților Naționali (CRN) ai PLD, Valeriu Stoica, a spus că "până la jumătatea lui ianuarie vor avea loc congresele de unificare". Cât despre planurile de la alegerile din 2008, Stoica a precizat că "toate strategiile, toate discuțiile privind campania pentru locale și pentru parlamentare se vor purta însă în viitor".
Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.
Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info


















