Se scumpesc cartelele și abonamentele de metrou. Începând de mâine, prețurile practicate de Metrorex vor fi majorate cu 8,75%. Astfel, o cartelă cu două călătorii va costa 2,2 lei, față de 2 lei, cât este în prezent, una cu zece călătorii va costa 8 lei, un abonament lunar va costa 23 lei, iar unul de o zi, 4 lei. În consecință, și abonamentele lunare cu reducere 50% pentru elevi și studenți se vor scumpi și vor costa 11,5 lei. Ministerul Transporturilor a anunțat că această majorare trebuie să acopere inflația din perioada octombrie 2006-decembrie 2007.
Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.
Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info
















