De mai mult de patru ani la Universitatea Petre Andrei din Iaşi s-a declanşat un scandal care a ţinut prima pagină a ziarelor. În consecinţă, oficialii Ministerului Educaţiei, Cercetării şi Tineretului ar putea retrage în acest an acreditarea de funcţionare în cazul în care conflictul de la vârful acestei instituţii de învăţământ, nu va fi soluţionat până la începerea noului an universitar. Ministrul Educaţiei, Cristian Adomniţei a declarat că situaţia de la UPA va trebui să fie rezolvată, în caz contrar, ministerul nemaifiind dispus să tolereze ceea ce se întâmplă la Iaşi. Din cauza conflictelor, Universitatea a pierdut dreptul de a organiza examene de admitere pentru următorul an universitar.
Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.
Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info
















