Home Actualitate Asistenta de la Giulești rămâne în arest

Asistenta de la Giulești rămâne în arest

DISTRIBUIŢI

Asistenta Florentina Cårstea, acuzată că este responsabilă de moartea a șase bebeluși în incendiul de la Maternitatea Giulești, rămâne în arest, potrivit hotărârii de ieri a magistraților Tribunalului București (TB), care au admis contestația procurorilor față de decizia de eliberare a acuzatei. La ședința de ieri, procurorul de ședință a susținut că, dincolo de fapta sa, asistenta a avut o atitudine oscilantă pe parcursul anchetei, astfel că aceasta prezintă în continuare un pericol pentru ordinea publică și că se impune menținerea ei în stare de arest.

Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.

Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info

POSTAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

DISCLAIMER
Atentie! Postati pe propria raspundere!
Inainte de a posta, cititi regulamentul.