Institutul Național de Medicină Legală va face o expertiză medicală și în cazul lui Mihai Chițac, în baza căreia se va stabili dacă fostul general, condamnat la 15 ani de închisoare în dosarul revoluției de la Timișoara, poate executa pedeapsa. La termenul de ieri al procesului de la Tribunalul Militar Teritorial București în care Mihai Chițac solicită întreruperea executării pedepsei, avocatul său, Dan Ioan, a depus în instanță mai multe acte medicale. Printre acestea, avocatul a depus o sinteză a situației medicale de la medicul de familie al fostului general, emisă în 22 octombrie, o fișă de consultații și tratamente din anul 2000 până în prezent, precum și o scrisoare medicală în urma unei externări. De altfel, magistrații militari au luat în discuție, marți, cererea similară formulată de Victor Athanasie Stănculescu, dispunând o expertiză medico-legală, urmând ca dezbaterile să fie reluate în noiembrie.
Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.
Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info

















