Home Actualitate DNA cere din nou arestarea lui Bunea Stancu

DNA cere din nou arestarea lui Bunea Stancu

DISTRIBUIŢI

Procurorii din cadrul Direcției Naționale Anticorupție au solicitat înlocuirea măsurii preventive a arestului la domiciliu cu măsura preventivă a arestului, față de inculpatul Gheorghe Bunea Stancu, președinte al CJ Brăila, cercetat pentru săvârșirea infracțiunilor de abuz în serviciu în formă continuată și conflict de interese.

Propunerea de arestare preventivă a fost formulată ca urmare a faptului că inculpatul Gheorghe Bunea Stancu, în mod indirect, a luat legătura cu suspectul Soare Vasile, deși prin Încheierea din data de 08.08.2014 a Tribunalului Galați, prin care s-a dispus luarea măsurii preventive a arestului la domiciliu, pentru o perioadă de 30 de zile, față de primul menționat, instanța l-a obligat să nu comunice cu ceilalți inculpați, suspecți sau martori.

Propunerea de arestare preventivă a fost înaintată Tribunalului Galați. 

Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.

Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info

POSTAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

DISCLAIMER
Atentie! Postati pe propria raspundere!
Inainte de a posta, cititi regulamentul.