Home Actualitate Francois Aubenas le-a scris magistratilor romani

Francois Aubenas le-a scris magistratilor romani

DISTRIBUIŢI

Jurnalista franceză Francois Aubenas (fost ostatic în Irak în acelaşi timp cu cei trei jurnalişti romani) le-a trimis o declaraţie magistraţilor Curţii de Apel Bucureşti în dosarul de terorism al lui Mohammad Munaf, povestindu-le despre detenţia comună cu ziariştii romani răpiţi în Irak. Jurnalista a precizat că romanului Ovidiu Ohanesian i se aplicau corecţii de fiecare dată cand greşea pronunţarea numărului 99 (în arabă), număr pe care îl primise după ce a fost răpit şi dus într-o încăpere alături de încă 30 de persoane. Aubenas a mai explicat că celor răpiţi li s-a interzis de către răpitori să comunice între ei şi de fiecare dată cand încălcau această regulă erau scoşi în curtea interioară a clădirii şi bătuţi.

Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.

Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info

POSTAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

DISCLAIMER
Atentie! Postati pe propria raspundere!
Inainte de a posta, cititi regulamentul.