Fondurile de garantare pregătesc un act normativ care să sprijine înființarea unei instituții de contragarantare, a declarat recent Aurel Șaramet, președintele Fondului Național de Garantare a Creditelor pentru IMM.
Instituția de contragarantare ar urma să ofere garanții pentru fondurile de profil. Potrivit lui Șaramet, expunerea de motive se află în faza de finalizare, urmând ca proiectul să fie depus la sfârșitul săptămânii viitoare. "Față de media UE, România preia riscurile cele mai mari, în timp ce comisioanele sunt printre cele mai mici".
Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.
Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info















