Presedintele Consiliului Judetean Cluj, Gratian Serban, a anuntat ca fosta fabrica de incaltaminte Clujana si-ar putea relua productia chiar in acest an. Guvernul a aprobat in ultima sedinta trecerea patrimoniului fostei Clujana din administrarea APAPS in cea a Consiliului Judetean Cluj. Gratian Serban a mai precizat ca in perioada imediat urmatoare va fi infiintata o societate comerciala care se va ocupa de administrarea fabricii si ca -se vor face angajari si speram sa dam drumul productiei pana la sfarsitul acestui an-. Clujana a fost inchisa operational in urma cu patru ani, motiv care a dus la trimiterea in somaj a catorva mii de angajati.
Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.
Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info

















