Home Economic-Financiar Prețul gazelor nu va fi liberalizat anul acesta

Prețul gazelor nu va fi liberalizat anul acesta

DISTRIBUIŢI

Prețul gazelor nu va fi liberalizat anul acesta, iar cånd se va întåmpla, asta nu înseamnă neapărat și majorări de prețuri pentru populație, a spus, ieri, ministrul Economiei, Adriean Videanu. „La nivelul ANRE se derulează o evaluare asupra impactului și pe baza acestui studiu de impact vom face o propunere pe care o vom agrea cu toți actorii din piață“, a declarat Videanu.

Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.

Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info

POSTAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

DISCLAIMER
Atentie! Postati pe propria raspundere!
Inainte de a posta, cititi regulamentul.