Considerat simbol al luptei împotriva sărăciei şi nedreptăţii sociale, liderul marxist Che Guevara a devenit un model pentru tinerii socialişti din Ungaria. -A străbătut jumătate din lume, dar nu a renunţat la principii, deşi metodele utilizate sunt discutabile-, spune Laszlo Varga, şeful tinerilor din Partidului Socialist. Atitudinea lor a fost criticată de opoziţia FIDESZ, dar şi de liberalii aflaţi la guvernare.
Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.
Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info
















