Home În Lume Trei ruși arestați la Istanbul în urma atentatului de marți

Trei ruși arestați la Istanbul în urma atentatului de marți

DISTRIBUIŢI

Consulatul general al Rusiei din orașul turc Antalya (sud) a confirmat că trei cetățeni ruși au fost arestați în Turcia, fiind suspectați de legături cu gruparea Statul Islamic (SI), a relatat miercuri agenția rusă de presă RIA, citată de Reuters.

În cursul unei percheziții la locuințele suspecților, poliția din Antalya a confiscat documente și CD-uri. Nu se cunoaște deocamdată când au avut loc arestările.

 

Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.

Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info

POSTAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

DISCLAIMER
Atentie! Postati pe propria raspundere!
Inainte de a posta, cititi regulamentul.