Home Monden Dani și-a lăsat blugii „năzdrăvani” acasă

Dani și-a lăsat blugii „năzdrăvani” acasă

DISTRIBUIŢI

După ce, săptămâna trecută, evenimentul de lansare a colecției primăvară-vară, marca Irina Schrotter, a acaparat o mulțime de vedete, săptămâna aceasta, lumea bună s-a adunat, pentru câteva ore, în clubul Gaia din București, pentru a asista la decernarea premiilor "Globul de cristal", ediția 2008.
La evenimentul de luni seară au fost prezente persoane cunoscute din lumea modei, dansului sau televiziunii, majoritatea acestora primind premii pentru activitatea de anul acesta. Astfel, la categoria "Stil Personal Masculin", câștigătorul detașat a fost Răzvan Mazilu, care a fost onorat cu Globul de Aur în detrimentul celorlalți patru concurenți, actorul Dragoș Bucur, fotograful Adrian Parfene, regizorul Radu Muntean și prezentatorul Liviu Stanciu.
La o categorie alăturată, tot din domeniul modei, a fost premiat Lucian Broscățean, în calitate de cel mai bun debutant în design. Șansa a venit în urma participării la Romanian Fashion Week de la Iași, dar și în cadrul Festivalului Arts&Fashion din San Francisco, de pe urma căruia tânărul designer s-a ales cu un internship de trei luni, la o casă de modă străină.
Tot la capitolul design, dar vorbind de creatorii consacrați deja, premiul Globul de Aur i-a revenit creatoarei Carmen Secăreanu, aflată în concurență cu Lena Criveanu, Maria Lucia Hohan, Kinga Varga și Cristian Samfira. În fine, premiul râvnit de toate divele prezente la eveniment, "Femeia de Succes a Anului 2008", i-a fost acordat Cristinei Batlan, responsabilă pentru prezența în România a brandului Christhelen B.
Nici vedetele nu au plecat acasă fără premii. Andreea Raicu s-a numărat și ea printre câștigătoare însă nu a putut fi prezentă pentru a-și ridica premiul. Un alt exemplu este Mihaela Rădulescu, onorată cu Globul de Cristal pentru "Implicare socială". De altfel, ea s-a prezentat la premii alături de un Dani Oțil mult mai decent îmbrăcat, care, de data aceasta, și-a abandonat blugii "năzdrăvani" acasă și a mai lăsat-o și pe Mihaela să se bucure de lumina reflectoarelor.

Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.

Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info

POSTAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

DISCLAIMER
Atentie! Postati pe propria raspundere!
Inainte de a posta, cititi regulamentul.