
Roxana Ciuhulescu, prezentatoarea emisiunii ProMotor de la ProTV, a petrecut de curând o vacanță scurtă dar foarte relaxantă în nordul Greciei, la Kavala. O verișoară dragă soțului ei care locuiește acolo i-a influențat în alegerea acestei locații mai puțin cunoscute. Alături de fetița sa, de soț, și de băiețelul acestuia, s-au bucurat de soarele arzător, apa limpede și plajele cu nisip fin. Înafară de toate acestea, Roxana a fost încântată de faptul că a putut exersa limba greacă, pe care a studiat-o în copilărie, la școala elenă.
„A fost un prilej bun ca Ana să facă «cunoștință» cu echipamentul primar de scufundări și i-a plăcut la nebunie”, a declarat mândră Roxana, care este ea însăși o împătimită a acestui sport. Prezentatoarea emisiunii ProMotor le-a cumpărat copiilor o plasă de pescuit și a glumit spunându-le că ceea ce vor pescui, aia vor și mânca. „Distracția maximă a venit când au prins cu plasa un arici de mare pe care după ce l-au studiat cu atenție, l-au eliberat“, povestește amuzată Roxana.
Andreea Sîmbotin
Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.
Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info
















