Home Politic Boc negociază cu CE finanțarea deficitului bugetar

Boc negociază cu CE finanțarea deficitului bugetar

DISTRIBUIŢI

Premierul Emil Boc a declarat ieri că Executivul poartă discuții cu Comisia Europeană despre posibilitatea finanțării deficitului bugetar. Potrivit acestuia, atunci când va fi ceva „oficial“ în legătură cu un demers similar cu FMI, va anunța public acest lucru. „Dacă va fi ceva oficial, veți fi informați. În acest moment avem discuții cu Comisia Europeană. Acestea sunt singurele discuții pe care le purtăm, oficial, în momentul de față. Avem discuții cu partenerii noștri din CE.“, a spus Boc.

Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.

Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info

POSTAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

DISCLAIMER
Atentie! Postati pe propria raspundere!
Inainte de a posta, cititi regulamentul.