Home Politic Cezar Preda, dezamăgit de atitudinea liderilor PSD

Cezar Preda, dezamăgit de atitudinea liderilor PSD

DISTRIBUIŢI

Vicepreședintele PD-L, deputatul de Buzău Cezar Preda, a declarat ieri că miniștrii trebuie să dea dovadă de solidaritate și „nici un ministru nu poate să se ridice și să plece de la ședința de Guvern fără să plece definitiv“. Potrivit acestuia, atunci când în Executiv se intră cu declarații publice contradictorii sau chiar agresive, „lucrurile nu merg bine“. „Este vorba despre o solidaritate care trebuie respectată. Dacă, în afara Executivului, colegi de-ai mei consideră că nu am reacționat agresiv, să mă ridic și să plec, atunci când nu-mi convine ceva nu am decât o cale: să-mi dau demisia și să plec, pentru că mi-am asumat prin jurământ o solidaritate față de un guvern și de un premier“, a spus liderul democrat-liberalilor. El a mai afirmat că nu se hotărăște la nivelul unui partid dacă un ministru pleacă sau nu din Guvern decât în situația în care respectiva formațiune politică decide să-l înlocuiască.

Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.

Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info

POSTAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

DISCLAIMER
Atentie! Postati pe propria raspundere!
Inainte de a posta, cititi regulamentul.