
În încercarea de fraternizare ca „victimă politică”, Dan Voiculescu a transmis joi seară, odată cu eliberarea din închisoare a lui Adrian Năstase, o serie de mesaje de susținere pentru acesta în lupta „împotriva dictaturii”. „Trăim într-o dictatură care se apropie de final şi sunt convins că după aceea vor fi multe de construit în ţara noastră”, a scris Voiculescu pe blog. „Adriane, mă bucur mult pentru tine şi familia ta. O vorbă din străbuni spune: «Nu-i da românului cât poate să ducă». Trăim într-o dictatură care se apropie de final şi sunt convins că după aceea vor fi multe de construit în ţara noastră”, scrie Voiculescu. Fostul premier Adrian Năstase a fost eliberat joi din Penitenciarul Jilava și a spus că are în vedere mai multe proiecte extravagante, care nu ar ocoli din zona politică.
Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.
Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info
















