
Șeful de campanie al dreptei, Vasile Blaga, a dezvăluit modalitatea în care va fi lansată candidatura lui Iohannis. El a declarat, marţi, că prezidenţiabilul ACL Klaus Iohannis „nu o să aibă nicio problemă cu ANI” şi că lansarea candidatului Alianţei se va face printr-un miting organizat la Bucureşti. Blaga a fost întrebat dacă ACL are un plan pentru cazul în care instanţa va da o decizie în procesul pe care Klaus Iohannis îl are cu ANI.”Domnul Iohannis nu o să aibă nicio problemă cu Agenţia Naţională de Integritate!”, a precizat Vasile Blaga, şeful de campanie electorală al candidatului ACL. Întrebat când va fi lansat candidatul ACL pentru prezidenţiale, şeful de campanie a răspuns: „Vă vom comunica data. Sigur va avea loc printr-un miting în Bucureşti”. Blaga a mai spus că echipa de campanie electorală „este în construcţie” şi că toate detaliile privind strângerea de semnături şi data lansării candidatului ACL vor fi aflate „la momentul potrivit”. Forurile de conducere ale ACL au decis luni desemnarea liderului liberal Klaus Iohannis drept candidat al Alianţei electorale dintrePNL şi PDL la alegerile prezidenţiale din luna noiembrie.
Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.
Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info


















