
Liderii PNL frizează demența și încep să vadă conspirații la tot pasul. O stare de spirit care alimentează o frustrare legată de adversarii politici. Mesajele PNL de criticare a serviciilor speciale s-au întețit după ce fostul lor coleg, Teodor Meleșcanu, a devenit director al SIE, fapt ce a declanșat paranoia la nivelul conducerii acestui partid. După ce Crin Antonescu a acuzat în repetate rânduri serviciile secrete de implicare în politică, fără a putea aduce însă nicio dovadă, a venit rândul unui alt personaj din primul eșalon al PNL să aducă aceleași acuze. Întrebată ieri într-o conferință de presă dacă are convingerea că serviciile secrete se implică în campania electorală, Norica Nicolai a răspuns: "Mi-e greu să fac o afirmație pozitivă, dar nu exclud o implicare cel puțin prin tipul de mesaje și prin multe alte chestiuni pe care le-am văzut în afară". Nicolai a adăugat că nu ar vrea ca serviciile secrete să aibă candidați în alegeri, figurând pe listele electorale. "Nu aș vrea ca serviciile secrete să aibă oameni pe listele electorale", a spus Nicolai.
Dragoș Stănculescu
Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.
Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info


















