Presedintii PSD si PUR, Adrian Nastase si Dan Voiculescu, urmeaza sa aiba o intalnire pentru a discuta problema incheierii unui nou protocol de colaborare intre cele doua partide, a declarat ieri ministrul administratiei publice, Octav Cozmanca, secretar executiv al PSD.
Cozmanca a precizat ca, pana in prezent, au existat tratative intre echipele de negociatori ale PSD si PUR care au discutat un text de protocol, acesta urmand sa fie imbunatatit de conducerile celor doua partide.
In urma intalnirii dintre cei doi presedinti se va stabili si data semnarii acestui protocol, a adaugat Cozmanca. -Din ratiuni legate de presiunea timpului, de activitati importante, nu am putut sa definitivam detaliile legate de protocolul de colaborare-, a spus Cozmanca.
Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.
Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info


















