Home Social 7.158 de posturi la Inspectoratul General pentru Situatii de Urgenta

7.158 de posturi la Inspectoratul General pentru Situatii de Urgenta

DISTRIBUIŢI

Inspectoratul General pentru Situaţii de Urgenţă va organiza, în perioada 27 august-5 octombrie, un nou concurs pentru ocuparea a 7.158 de posturi de subofiţeri şi personal contractual, rămase neocupate după concursul din iulie-august. Examinarea psihologică a candidaţilor se va face în perioada 10-21 septembrie, iar în perioada 28 august-29 septembrie se va desfăşura proba practică de conducere a autovehiculelor. În ziua următoare, candidaţii vor susţine proba scrisă pentru specialităţile servanţi pompieri şi protecţie civilă şi conducători autovehicule. Candidaţii pentru personalul civil vor susţine proba practică pe 1 octombrie. Cei care vor fi declaraţi admişi vor putea începe activitatea la 1 noiembrie.

Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.

Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info

POSTAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

DISCLAIMER
Atentie! Postati pe propria raspundere!
Inainte de a posta, cititi regulamentul.