Un adolescent de 17 ani dintr-o comună suceveană a fost reclamat Poliției de către părinți că le-a furat din casă 90.000 de lei și 18.000 de euro, iar apoi s-a dus cu mai mulți colegi la Rădăuți, unde s-au distrat în week-end și au cheltuit mare parte din bani. Potrivit Poliției Județene Suceava, un bărbat din comuna suceveană Straja a anunțat Poliția, luni după-amiază, că fiul său, în vârstă de 17 ani, i-a luat din locuință suma de 90.000 de lei și 18.000 de euro. Polițiștii au stabilit că vineri și sâmbătă adolescentul a luat dintr-o sobă din bucătăria locuinței părinților săi suma de 90.000 lei și 18.000 de euro, după care a mers în municipiul Rădăuți însoțit de mai mulți tineri din comuna Straja. Împreună cu aceștia, băiatul s-a cazat în week-end la un hotel din municipiul Rădăuți.
Adolescentul a fost identificat de polițiști și a fost recuperată suma de 14.000 de lei.
Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.
Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info


















