Guvernul canadian a introdus un amendament la legea imigrației prin care face mai exigente criteriile de admitere a viitorilor imigranți, deși Canada încearcă, în prezent, să atragă din ce în ce mai mulți muncitori calificați, la fel ca și Australia și Marea Britanie. Numărul cererilor care așteaptă răspuns este foarte mare și, potrivit estimărilor, va crește în următorii ani. 900.000 de cereri sunt în așteptare, unele dintre ele fiind depuse cu patru ani în urmă. Opoziția a acuzat guvernul că noua legislație favorizează imigrația economică în detrimentul celei de reunificare a familiei.
Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.
Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info


















