Așa cum fac și în țară, obligând șoferii să le plătească spălatul parbrizului, deși aceștia nu au solicitat un astfel de serviciu, românii din Germania spală parbrizele nemților cu forța. O româncă având drept ocupație spălatul parbrizelor a fost arestată marți la Berlin pentru comportamentul agresiv de care dădea dovadă, ea spălând parbrizele mașinilor împotriva voinței șoferilor. Românca, în vârstă de 18 ani, tocmai primise de la poliție o interdicție de a practica această meserie în zona Skalitzer Strasse din districtul berlinez Kreuzberg pentru că, atunci când nu își primea răsplata pentru muncă, agresa verbal șoferii, le stropea automobilele cu lichid de curățare, scuipând totodată pe mașini.
Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.
Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info

















