
Inspectoratul Școlar al Municipiului București va organiza în perioada următoare, în toate unitățile de învățământ din Capitală, dezbateri pe marginea proiectelor de legi ale educației. Marian Banu, inspector de imagine, spune că la dezbateri vor participa inspectori școlari, conducători ai unităților de învățământ, cadre didactice, reprezentanți ai sindicatelor, ai părinților, ai autorităților locale și ai societății civile. Concluziile și propunerile concrete de modificare și optimizare a proiectelor de legi ale educației, rezultate în urma acestor întâlniri, vor fi transmise până pe 18 februarie Ministerului Educației. Se pare că acesta este singurul pas pe care l-a făcut până acum cineva pentru a afla reacții la propunerile de modificare a legilor învățământului, făcute de ministrul Cristian Adomniței. În rest, ministerul a pus la dispoziția celor interesați o adresă de mail unde se așteaptă propuneri. Suntem curioși dacă va ține cont cineva de ele.
Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.
Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info
















