Chelsea nu a renunţat la ideea de a recupera din investiţia făcută în cazul internaţionalului român Adrian Mutu. Conform BBC, clubul patronat de Abramovici a contestat decizia FIFA în cazul Mutu la Tribunalul de Arbitraj Sportiv (TAS) şi a câştigat apelul. Conform hotărârii TAS, gruparea londoneză are dreptul să ceară compensaţii financiare de la atacantul român. Clubul englez îşi va face publică poziţia în cursul săptămânii viitoare, după ce decizia va fi comunicată oficial de către TAS.
Oficialii lui Chelsea au considerat că Mutu şi-a atras prin comportamentul său sancţiunile, iar clubul, a cărui imagine a fost lezată, merită să îşi recupereze banii cheltuiţi în urma transferului şi a perioadei în care jucătorului i-a fost plătit salariul.
Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.
Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info

















