
Echipa CVM Tomis Constanța s-a calificat în optimile de finală ale Cupei CEV la volei, după ce a învins pe teren propriu, cu scorul de 3-2 (25-13, 14-25, 25-18, 22-25, 15-13), formația finlandeză Perungan Pojat Rovaniemi, în manșa secundă a 16-imilor competiției. La final, CVM Tomis a obținut calificarea, însă a pierdut un jucător, Togan Erkan accidentându-se în setul patru. Erkan a călcat strâmb și s-a accidentat la gleznă, el fiind suspect de fractură. Primul verdict al medicului, înainte de efectuarea unei radiografii, a fost că sportivul ar putea reveni pe teren în martie sau aprilie 2008.
Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.
Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info

















