Home Sport Michael O’Neil:Vom merge la Bucureşti să câştigăm

Michael O’Neil:Vom merge la Bucureşti să câştigăm

DISTRIBUIŢI

Selecţionerul Irlandei de Nord, Michael O’Neil, a declarat că echipa sa va merge la Bucureşti ca să câştige meciul cu România din preliminariile Euro-2016, precizând că obiectivul selecţionatei pe care o conduce era să obţină şase puncte în patru meciuri, informează Belfast Telegraph.

„Vom merge la Bucureşti cu scopul de a câştiga totul. În Grecia şi în România sunt jocuri în care ai numai de câştigat. Le-am spus jucătorilor că dacă vom avea şase puncte după patru meciuri ar trebui să fim oarecum mulţumiţi. Jucătorii sunt încântaţi, dar nu cred că sunt surprinşi”, a spus O’Neil.

O’Neil, 45 de ani, a devenit primul selecţioner care începe cu trei victorii consecutive o campanie de calificare cu naţionala Irlandei de Nord.

Naţionala nord-irlandeză a câştigat în Ungaria, cu scorul de 2-1, şi marţi în Grecia, cu 2-0, şi a învins Insulele Feroe pe teren propriu, scor 2-0. Cu nouă puncte, Irlanda de Nord conduce în clasamentul Grupei F, România fiind pe locul 2, cu 7 puncte.

România şi Irlanda de Nord se vor întâlni în următoarea etapă a grupei, la Bucureşti, în 14 noiembrie

Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.

Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info

POSTAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

DISCLAIMER
Atentie! Postati pe propria raspundere!
Inainte de a posta, cititi regulamentul.