Tenismanul spaniol Rafael Nadal, cap de serie numărul doi a fost eliminat în optimile de finală de la US Open, ultimul turneu de Grand Slam al anului. Spaniolul a fost învins cu scorul de 6-7 (3/7), 6-4, 7-6 (7/4), 6-2, de compatriotul său David Ferrer, al 15-lea favorit al competiţiei americane. În proba feminină, belgianca Justine Henin, cap de serie numărul unu a învins-o în sferturile de finală, cu scorul de 7-6 (7/3), 6-1, pe americanca Serena Williams, a opta favorită, la capătul unei partide interesante. Henin va juca în semifinale, cu învingătoarea partidei dintre Jelena Jankovici (Serbia), cap de serie numărul 3, şi Venus Williams (SUA), a 12-a favorită a competiţiei.
Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.
Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info


















