Directorul executiv al RC Farul, Aurelian Arghir, a declarat că jucătorii namibieni Eugene Jantjies și Ryan Witbooi vor semna cu gruparea constănțeană, urmând să ajungă în țară în funcție de schimbul de documente dintre Ambasada României din Africa de Sud și forul namibian. "Așteptăm ca cei de acolo să rezolve cu actele, iar jucătorii să vină în aproximativ 10 zile la Constanța", a declarat Arghir. Farul este calificată în play-off-ul Diviziei Naționale și are ca obiectiv în acest sezon clasarea pe unul dintre primele trei locuri ale clasamentului.
Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.
Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info

















