
Maria Şarapova a fost eliminată în această după-amiază în optimile de finală de la Wimbledon. Rusoaica a fost învinsă de Angelique Kerber, 6-7, 6-4, 4-6!
Totuşi, în decisiv, Şarapova şi-a pierdut serviciul în debutul setului şi nu a mai revenit, iar Kerber a stabilit un sfert de finală cu Eugenie Bouchard.
În aceste condiţii, Simona Halep are şanse importante să se impună în acest an la Wimbledon, mai ales că şi Serena Williams a fost eliminată. De altfel, Serena şi Maria sînt cele două jucătoare de top pe care Halep nu le-a învins pînă acum în carieră.
Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.
Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info

















