După o primă etapă în 2013 în care a pierdut la limită în fața liderului Steaua, antrenorul Universității Cluj, Ionel Ganea, s-a putut bucura pentru primul punct câștigat în Liga I din această postură. Ardelenii au obținut o remiză în jocul cu Viitorul Constanța, 1-1, și speră în continuare că vor reuși să evite retrogradarea la finalul sezonului. Tehnicianul „șepcilor roșii” și-a felicitat adversarii, dar a menționat că elevii săi au arătat mai bine, astfel că s-ar fi putut întoarce la Cluj cu toate cele trei puncte. „Fiecare meci îl jucăm cu sabia deasupra capului. Am studiat adversarul, ei sunt mai omogeni și nu aveam voie să le oferim spații. Rezultatul contează, mai puțin spectacolul în acest moment. Sunt mulțumit cu un punct, dar cu puțină atenție puteam și câștiga. Felicit echipa gazdă și pe Hagi pentru proiectul și investițiile pe care le face și echipa mea pentru dăruire”, a declarat Ionel Ganea la finalul jocului cu Viitorul.
Dinu a deschis scorul în minutul 49, din penalty, pentru Universitatea Cluj, constănțenii reușind egalarea în minutul 64, grație lui Chițu.
Foto: www.stiridesport.ro
Robert Jugravu
Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.
Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info



















