Home Sport Hamburg a câștigat Liga Campionilor

Hamburg a câștigat Liga Campionilor

DISTRIBUIŢI

Anul 2013 este, cu siguranță, al germanilor. După ce Bayern Munchen și Borussia Dortmund au disputat finala Ligii Campionilor la fotbal, echipa de handbal masculin din  Hamburg a câștigat, în acest weekend, cea mai importantă competiție intercluburi. HSV a trecut în ultimul act de FC Barcelona după prelungiri, scor final 30-29, după ce tabela a indicat egalitate la finalul primelor 60 de minute, 25-25. Acesta este primul trofeu continental pentru Hamburg, care în 2011 pierduse finala Ligii Campionilor, disputată tot împotriva catalanilor.
În Liga Campionilor la handbal masculin s-au pus la bătaie premii totale de 3,03 milioane de euro, dintre care 950.000 au fost împărțiți formațiilor calificate în Turneul Final Four de la Koln.

Robert Jugravu

Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.

Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info

POSTAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

DISCLAIMER
Atentie! Postati pe propria raspundere!
Inainte de a posta, cititi regulamentul.