Home Sport O*Sullivan a scapat de suspendare

O*Sullivan a scapat de suspendare

DISTRIBUIŢI

Dublul campiona mondial la snooker, Ronnie O*Sullivan a scăpat de pedeapsa cu suspendarea, însă a primit o amendă de 21.000 de lire sterline, ca urmare a gestului său de a părăsi masa de joc, în sferturile de finală ale Campionatului Regatului Unit şi al Irlandei de Nord. O*Sullivan a plecat nervos de la masă, la scorul de 4-1, în favoarea lui Steven Hendry, gest care a stârnit mai multe controverse printre iubitorii acestui sport. Lui Ronnie i-au fost retrase 900 de puncte şi 4.050 de lire din turneul mai sus menţionat, fiind obligat, de asemenea, şi la plata unei amenzi în valoare de 11.750 de lire, plus cheltuielile audierii, de 5.000 de lire.

Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.

Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info

POSTAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

DISCLAIMER
Atentie! Postati pe propria raspundere!
Inainte de a posta, cititi regulamentul.