
Forul european de fotbal a deschis o acțiune disciplinară împotriva Stelei după ce finanțatorul Gigi Becali a fost condamnat în cazul „Valiza”, campioana țării noastre riscând excluderea pentru unul sau mai multe sezoane din competițiile continentale. Președintele federației naționale, Mircea Sandu, a explicat că bucureștenii trebuie să își prezinte cazul la Nyon: „Exact ce știți și dumneavoastă știu și eu, că Steaua a primit o scrisoare prin care UEFA cere lămuriri în cazul de corupție în care este implicat clubul. Am înțeles că Steaua va angaja un avocat sau chiar doi, Jean-Louis Dupont și Gianpaolo Monteneri, să-i apere atunci când vor fi convocați la instanța disciplinară. Ce va decide instanța disciplinară nu știe nici Platini, nici Mircea Sandu, nici nimeni. Nu am experiență în asemenea cazuri”,a comentat președintele FRF.
Robert Jugravu
Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.
Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info
















