Deputatul UDMR Raduly Robert a declarat ieri, la Miercurea Ciuc, ca decizia de desfiintare a functiei de presedinte de onoare a lui Tokes Laszlo a creat un moment prielnic pentru aparitia unei organizatii alternative la UDMR. Raduly, care s-a declarat ingrijorat de situatia creata, a apreciat ca -este posibil ca cei din UDMR sa fi urmarit acest lucru-, iar probabilitatea si posibilitatea ca o astfel de formatiune sa ocupe un loc pe scena politica este, in opinia sa, -incomparabil mai mare decat inainte de Congres-. Raduly Robert a afirmat ca il considera in continuare pe Tokes Laszlo presedinte de onoare al Uniunii, deoarece el a fost -scanteia Revolutiei din Decembrie 1989 si acest lucru nu i se poate lua-.
Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.
Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info

















