Home Sport România se luptă cu Serbia pentru un loc la CE de futsal

România se luptă cu Serbia pentru un loc la CE de futsal

DISTRIBUIŢI

Echipa națională de futsal a României va juca în compania reprezentativei similare a Serbiei pentru calificarea la Campionatul European, competiție găzduită de Belgia în perioada 18 ianuarie – 8 februarie. „Tricolorii” vor juca primul meci acasă, pe 17 iulie, urmând ca manșa secundă să aibă loc pe 24 iulie, pe terenul adversarilor. Celelalte trei jocuri din această fază a competiției sunt Ucraina-Ungaria, Bosnia-Herțegovina – Olanda și Slovacia – Croația.
În altă ordine de idei, echipa de club City'Us Târgu Mureș a aflat, tot ieri, care sunt echipele pe care le va întâlni în cadrul grupelor principale ale UEFA Futsal Cup. Campioana României, care va găzdui acest miniturneu, va da piept cu Araz Naxçivan (Azerbaidjan), Châtelineau Futsal (Belgia) și câștigătoarea Grupei preliminare H, unde evoluează formațiile Athina '90 Athens (Grecia), FC Anzhi Tallinn (Estonia) și Víkingur Ólafsvík (Islanda).

foto: www.uefa.com

Robert Jugravu

Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.

Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info

POSTAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

DISCLAIMER
Atentie! Postati pe propria raspundere!
Inainte de a posta, cititi regulamentul.