
Maria Băsescu, soția șefului statului, este așteptată, såmbătă, să participe la întålnirea absolvenților Colegiului Național „Ștefan cel Mare“ din Suceava, care serbează în această săptămånă 150 de ani de la înființare prin decret imperial, soția președintelui fiind absolventă a acestei instituții. Maria Băsescu, fostă Andrușca, a absolvit Liceul „Ștefan cel Mare“ din Suceava în urmă cu 40 de ani, în promoția 1969-1970, la profil uman, avåndu-l ca diriginte pe profesorul de latină Emil Ursu. Ziua Absolvenților Colegiului Național „Ștefan cel Mare“ va reuni, såmbătă, absolvenții promoțiilor 1960, 1970, 1980 și 1985.
Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.
Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info
















