Acţionarul majoritar al FC Rapid, George Copos, a declarat că victoria cu Universitatea Craiova, scor 2-0, în etapa a VI-a a Ligii I, a fost una muncită şi a afirmat că se bucură foarte mult pentru reuşitele antrenorului Cristiano Bergodi. -Este o victorie muncită şi mă bucur foarte mult pentru antrenorul Cristiano Bergodi. Mă bucur că s-a format o linie de fund puternică, Săpunaru, Maftei, Marius Constantin şi Bozovici. Cred că aceasta ar putea fi linia de fund a naţionalei, cu excepţia lui Bozovici. Mi-a plăcut Dobroiu şi mă bucur foarte mult pentru el-, a declarat finanţatorul giuleştenilor. Adrian Mititelu, patronul Universităţii, a fost singurul care a contestat victoria -vişiniilor-: -Rapid nu a caştigat pe drept, a fost peste noi doar în ultimele zece minute. Noi suntem optimişti, chiar dacă avem cinci înfrangeri consecutive-, a spus Mititelu. Rapid Bucureşti a învins pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (0-0), formaţia Universitatea Craiova, într-un meci contand pentru etapa a VI-a, în care Cesinha şi Ionuţ Dobroiu au marcat primele goluri pentru giuleşteni în Liga I.
Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.
Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info
















