Actorul britanic Robert Pattinson, aflat la Berlin, unde își promovează cel mai recent film, a declarat că se consideră „prea bătrân” pentru a juca într-o posibilă continuare a francizei „Amurg/ Twilight”. Rob Friedman, președintele studiourilor Lionsgate, a declarat într-un interviu recent că dacă romanciera americană Stephenie Meyer va scrie un al cincilea volum din seria „Twilight”, studiourile Lionsgate o vor sprijini în procesul de adaptare cinematografică a acestuia. La rândul ei, Stephenie Meyer a precizat faptul că nu va refuza o astfel de posibilitate. Robert Pattinson, interpretul vampirului mereu tânăr Edward Cullen, a spus că nu este interesat de o continuare a acestui rol. „Sunt curios să citesc ce ar putea Stephenie să scrie, însă eu cred că voi fi probabil prea bătrân.
Georgiana Moroșan
Informațiile transmise pe www.curentul.info sunt protejate de dispozițiile legale incidente și pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere, urmate de link activ la articol.
Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea precum și orice modalitate de exploatare a conținutului publicat pe www.curentul.info















